wtorek, 28 stycznia 2014

Moje pierwsze Porsche! :)


Kompletowanie wyprawki dla dziecka to prawdziwa przyjemność dla każdej mamy. Obecnie na rynku jest bowiem ogromny wybór dziecięcych przedmiotów, a od kolorów i wzorów można dostać oczopląsu. Śpioszki, koszulki, pościel do łóżeczka, kocyk… Jednak najwięcej problemów sprawia jednak wybór wózka. Najczęściej zdarza się, że jest to prezent od dziadków, ale  przyszli rodzice chcą mieć wpływ na jego wygląd. Jak więc wybrać najodpowiedniejszy pojazd dla maleństwa?


 Rodzice, zanim dokonacie wyboru, najlepiej odpowiedzcie sobie na kilka istotnych pytań:
- Jakie macie możliwości przechowywania wózka?
- Gdzie mieszkacie?
- Jaki jest Wasz styl życia?
- Jakiego rodzaju środkiem komunikacji poruszacie się na co dzień?
- Czy między Wami jest duża różnica wzrostu?
- I, co najważniejsze, jaką kwotę możecie przeznaczyć na wózek bez zbytniego narażenia Waszego domowego budżetu?                Odpowiedzi na te pytania pozwolą Wam wybrać wózek idealny. Musicie bowiem wziąć pod uwagę to, czy wózek będziecie trzymać w domu, na korytarzu, czy w coraz częściej pojawiających się w nowym budownictwie wózkowaniach. Zastanówcie się też, czy dużo i gdzie podróżujecie. Jeśli często korzystacie z tramwaju bądź autobusu, wózek musi być trochę inny niż ten, który łatwo zmieści się do bagażnika. Różnica wzrostu między rodzicami także jest ważna, gdyż dopasowuje się wtedy odpowiednią regulację wysokości rączki.

               
Jest jednak kilka złotych zasad wyboru wózka. Po pierwsze – wygodna, obszerna i płaska gondola. Po drugie – odpowiednia amortyzacja i regulowana wysokość rączki. Po trzecie - odpowiednie wyważenie i stabilność oraz hamulce, aby komfort jazdy był jak najwyższy. Ważna jest obecność akcesoriów, takich jak torba na kosmetyki do pielęgnacji, pieluszkę, jedzenie i picie oraz folia przeciwdeszczowa. Warto także zainwestować w wózek, który można później przerobić na spacerówkę z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa – gondola posłuży maleństwu na około pół roku, spacerówką „powozi się” dwa-trzy lata. Ewentualnie wózek, który będzie można wygodnie złożyć i zabrać ze sobą wszedzie. 

               
Zadbajmy o to, by pierwszy pojazd maleństwa był wygodny i bezpieczny – mimo że to my go prowadzimy, nie da się czasami uniknąć stresujących sytuacji. Zainwestujmy w dobry wybór w rozsądnej cenie – będziemy mieli pewność, że kupiliśmy to, co najlepsze dla naszego dziecka!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz